Tworzenie i testowanie użyteczności aplikacji mobilnych i webowych w praktyce

Prelegent: Aleksandra Sasin i Ewelina Jasik

Testy użyteczności to w dzisiejszych czasach bardzo ważny temat, niewiele się jednak o nim mówi a jeszcze mniej się wykonuje w firmach. Swoim warsztatem chcemy pokazać, że w natłoku testów niefunkcjonalnych zapominamy o użytkowniku końcowym, dla którego liczy się nie tylko performance i bezpieczeństwo (choć jak wiemy są bardzo istotne ), ale również ogólne wrażenie, jakie pozostawia po sobie kontakt z aplikacją, czyli użyteczność.

Im więcej aplikacji przenika przez nasze życie, tym większe mamy wymagania i oczekiwania względem nich. Nie tylko dostarczona funkcjonalność jest istotna. Musi być łatwa w obsłudze, szybka, niezawodna, ładna i wzbudzająca pozytywne emocje.

Projektanci aplikacji (UX’owcy) mają ogromną świadomość roli, jaką pełnią w życiu konsumentów ich projekty, dlatego coraz rzadziej trzeba przekonywać twórców rozwiązań interaktywnych do dbania o jakość i skupienia się na potrzebach użytkowników.

Efektem pracy podczas warsztatów jest gotowy projekt wireframów aplikacji mobilnej / webowej gotowych do stworzenia na ich podstawie interfejsu graficznego (UI). Jest to kontynuacja warsztatu, który zorganizowałyśmy na Testwarez 2015 i 2016. Tym razem będzie to typowy warsztat (z bardzo krótkim wstępem teoretycznym) nastawiony na część praktyczną, w której głównym motywem będzie papierowe prototypowanie a następnie przerzucenie pomysłów na ‘klikalną’ wersję aplikacji posługując się programami graficznymi do tworzenia tego typu projektów . W ten sposób stworzymy projekt aplikacji od podstaw a następnie przedstawimy go Klientowi.

TwitterFacebookLinkedInGoogle+