Workshop

Więcej niż młotek - czyli narzędziownik testera

13.10.2021
 
09:00
 - 
16:00

O prelekcji

Gdy twoje jedyne narzędzie to młotek, wszystko dookoła wygląda jak gwóźdź - to powszechnie znane powiedzenie nie tylko aktualne w dziedzinie testowania, ale i do pewnego stopnia zrozumiałe. Jeśli przez lata pracowaliśmy z wykorzystaniem konkretnych technik, używaliśmy ich w różnych kontekstach to czujemy się komfortowo stosując je do dowolnego, nowego problemu... niezależnie od tego, czy jest to uzasadnione i efektywne.

By uniknąć pułapki "młotka i gwoździa" trzeba zdać sobie sprawę, że świat testowania nie kończy się na analizie wartości brzegowych, diagramach stanu i "przeklikiwaniu" się przez aplikację. Tym bardziej, że praca testera to zajęcie opierające się o multidyscyplinarną wiedzę i umiejętności. Tester między innymi analizuje problemy, stawia i testuje hipotezy, stara się przewidzieć potencjalne obszary ryzyka itd. Biorąc to wszystko pod uwagę, staje się jasne, że by być w pracy efektywnym powinniśmy posiadać cały arsenał narzędzi oraz być w stanie dobierać najefektywniejsze podejście w konkretnej sytuacji.

"Więcej niż młotek - czyli narzędziownik testera" to szkolenie dostarczające szeregu technik przydatnych w codziennej pracy. Poznamy i nauczymy się korzystać z szeregu sprawdzonych narzędzi testerskich. Wymiana wiedzy pomiędzy uczestnikami pomoże utrwalić zdobyte umiejętności i dobierać rozwiązanie do konkretnego kontekstu. Nauczymy się również jak możemy modyfikować narzędzia i dostosowywać je do naszych potrzeb.

Szkolenie "Więcej niż młotek - czyli narzędziownik testera" jest odpowiednie zarówno dla osób dopiero stawiających pierwsze kroki w świecie zapewniania jakości, jak i seniorów którzy poszukują inspiracji i dalszego rozwoju swojego zasobnika z narzędziami.

Zakres tematyczny:

·       Rola kontekstu w testowaniu

·       Analiza dla testerów

·       Stwórzmy własne Testing Personas

·       CSI Testing - Gra symulacyjna

·       BONUS - Nagłówki z piekła rodem*

* Nagłówki z piekła rodem jest modułem bonusowym i zostanie przeprowadzony jedynie, jeśli starczy czasu na szkoleniu.

Add to Calendar
Jesteś gotowy?

Zostań prelegentem na TestWarez!